Gruzija vynuogės kekėje

Vasario 11 dieną Gruzijos meno ir skonio namuose duris atvėre Ramunės Kerdokaitės Vlasenkienės fotografijų paroda „Gruzija vynuogės kekėje“.

Kelerių metų fotografės viešnagės Gruzijoje, pažintis su unikalia šalies istorija, kultūra, gamta, žmonėmis, jų charakteriu ir meile savo kraštui paskatino menininkę sukurti fotografijų parodą „Gruzija vynuogės kekėje“. Vynuogės, kaip gyvybės ir gausos simbolis, ir vyndarystė lydi gruzinus nuo neatmenamų laikų, todėl dauguma pasaulyje garsių vyno tyrinėtojų Gruziją vadina vyno lopšiu. Vynas ir duona gruzinams nuo seniausių laikų yra pagrindinės brangenybės, kaip ir meilė ir atsidavimas vieni kitiems bei žmonijai. Meilė gruzinams – visaapimantis egzistavimo principas. Su meile gruzinai kepa duoną, renka vynuoges, kupini meilės gamina vyną ir sako tostus, prisiliesdami prie savo tradicijų, vertybių ir prigimties. Kasdieniai paprasti dalykai, kuriuos užfiksavo Ramunės Kerdokaitės Vlasenkienės objektyvas, paliesti meilės pamažu virsta šventais. Ne viena menininkės kelionės Gruzijoje akimirka, virtusi parodos fotografija, pamatyta ir pajausta mylinčio žmogaus žvilgsniu – paprastu, nuoširdžiu ir kūrybingu.

Kviečiame prisiliesti prie Gruzijos gamtos grožio, gruzinų svetingumo, kasdienės buities akimirkų, istorinių vietų ir tikėjimo, kad gruzinai gyvena nuostabiausioje šalyje.

Parodą aplankyti kviečiame iki 2017 m. kovo 19 d.