Gruzijos dailininkių šiuolaikinės tapybos paroda „Spalvos“
Oct
20
to Nov 24

Gruzijos dailininkių šiuolaikinės tapybos paroda „Spalvos“

Menas yra gyvenimo teigimas, susitaikymas ir žadinimas.
— Herbert Read

Spalio 20 dieną GRUZIJOS MENO IR SKONIO NAMUOSE duris atvers Gruzijos dailininkių šiuolaikinės tapybos paroda „Spalvos“, atskleidžianti žymių vienuolikos gruzinių menininkių autentiškas mintis ir jausmus. Kiekviena dailininkė, kaip ir kiekviena spalva, turi savo vidinį charakterį, išreiškiamą savita meno kalba, stilistiškai svyruojančia nuo primityvizmo iki abstrakcijos. Intensyvūs Gruzijos dailininkių estetiniai ieškojimai parodo prieštaringą vidinį kūrybos procesą, siekiantį laisvai kurti naują realybę – pripildančią mus meilės gyvenimui, žmonijai arba išlaisvinančią asmenybę ir užaštrinančią pojūčius.

Kviečiame pajusti Gruzijos dailininkių kūrybos laisvę ir atrasti Gruzijos dailininkių spalvas, kurios turi savo logiką ir jai, o ne proto logikai jos paklūsta.

Parodos atidarymo metu galėsite ne tik grožėtis paveikslais, bet ir susipažinti su parodos kuratore Nana Zaalishvili, kuri nuosekliai apžvelgs Gruzijos moderniojo meno raidą ir kryptis.


Parodoje bus eksponuojami Tsisia Kiladze, Keti Davlianidze, Lia Shvelidze, Irma Kukhianidze, Keti Shalamberidze, Tania Papisashvili, Keti Davdumadze, Lulu Dadiani, Eka Rukhadze, Rusudan Khizanishvili ir Niniko Morbedadze darbai.

Parodos atidarymas – spalio 20 dieną, 13.00 val.

Paroda veiks iki lapkričio 24 d.

Iki malonaus ir prasmingo pasimatymo!

View Event →
Gruzinų dailininkės EKA KHUNTSARIA parodos atidarymas
Dec
9
to Jan 17

Gruzinų dailininkės EKA KHUNTSARIA parodos atidarymas

Šįkart nekantraujame jums pristatyti dailininkę Eka Khuntsaria ir jos tapybos ant šilko darbus.

Parodos atidarymo metu galėsite ne tik gerėtis puikiais kūriniais, bet ir susipažinti su autore.

Maloniai kviečiame į parodos atidarymą gruodžio 5 d., 13.00 val.

Informacija pasiteiravimui +370 618 23103, info@gruzijospasaulis.lt.

View Event →
Paroda „Keti Matabeli. Gruzijos istorija. Variacijos“
Oct
25
to Dec 7

Paroda „Keti Matabeli. Gruzijos istorija. Variacijos“

Kaip ir žadėjome, spalį mūsų namuose duris atvers dar viena puiki paroda. Šįkart į Gruzijos meno ir skonio namus atkeliauja Rustavelio įkvėpti menininkės Ketevan Matabeli darbai.

Išskirtiniu savitu stiliumi pasižyminti menininkė nuėjo ilgą ieškojimų kelią, kol atrado savo braižą – koliažą. Dirbdama be drobės ir dažų menininkė naudoja surūdijusio metalo, apdegusio medžio elementus, savo darbuose atskleidžia savo požiūrį į nemirtingus Rustavelio kūrinius, jų simbolių ir asocijacijų visumą. Šia tema Keti kuria jau keletą dešimtmečių. Beveik neliko gruzinų rustavelologijoje kūrinių, kurių menininkė nebūtų perskaičiusi.

Kviečiame pažinti Gruzijos istoriją per netikėtą prizmę, pajusti Rustavelio kūrybos dvasią ir prasmę.

Parodos atidarymas – spalio 28 dieną, 13.00 val. Parodą aplankyti galima iki gruodžio 7 d.

Informacija pasiteiravimui +370 618 23103, info@gruzijospasaulis.lt.

View Event →
Fotografijų paroda "Gruzija Vynuogės Kekėje"
Feb
11
to Mar 19

Fotografijų paroda "Gruzija Vynuogės Kekėje"

Gruzijos meno ir skonio namai kviečia į 
RAMUNĖS KERDOKAITĖS VLASENKIENĖS
fotografijos darbų parodą „GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“. 

„Kelerių metų viešnagės Gruzijoje, pažintis su šalies istorija, menu, kultūra, gamta, žmonėmis, pastarųjų savitu charakteriu, gyvensena ir meile savo kraštui paskatino sukurti fotoprojektą
„GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“. 
Vynuogės ir vyndarystė lydi gruzinus nuo neatmenamų laikų, todėl dauguma pasaulyje garsių vyno tyrinėtojų Gruziją vadina vyno lopšiu. Vynuogių ir vynuogienojų motyvus, kaip gyvybės ir gausos simbolius, galima aptikti šalies mene, valstybinėje ir regioninėje heraldikoje. Gruzinai didžiuojasi savo šalies vynais, kurių gamybai, vartosenai ir tostų sakymui išradingai pasitelkia gilią protėvių išmintį“- fotografijos darbų autorė Ramunė Kerdokaitė Vlasenkienė.
Fotografijos darbų paroda „GRUZIJA VYNUOGĖS KEKĖJE“ kalba užfiksuotais vaizdiniais, perduodama žinią apie gruzinų svetingumą, gamtos grožį, kasdienę buitį, istorines vietas ir tikėjimą, kad jie gyvena nuostabiausioje šalyje. Šio projekto vedlys - vynuogė ir jos vaidmuo saulėtame Pietų Kaukazo regione.
Parodos atidarymas vyks vasario 11 d., 13 val., K. Donelaičio 91, Kaune. Paroda Gruzijos meno ir skonio namuose bus eksponuojama iki kovo 19 d.
Dėl parodos lankymo galite pasiteirauti tel. 8 618 23103
Su fotografijų autore Ramune Kerdokaite Vlasenkiene galite susisiekti tel. 8 687 17341

View Event →
Buba Arabuli ir Nino Chakvetadze darbų paroda „Meilės paslaptis“
Dec
4
to Jan 8

Buba Arabuli ir Nino Chakvetadze darbų paroda „Meilės paslaptis“

Kaip ir žadėjome, gruodį paruošėme jums ypatingą dviejų žymių Gruzijos dailininkių parodą – į mūsų namus atkeliauja meilės, išskirtinio nuoširdumo ir išminties kupini Buba Arabuli ir Nino Chakvetadze tapybos darbai.
Nino Chakvetadze paveikslų personažai nukels jus į tyrą vaikystės pasaulį, o Buba Arabuli drobės priartins prie moteriškumo paslapties įminimo...
Prisiliesdami prie Nino kūrybos nejučiomis nusikelsite į tolimą, bet nepamirštą ir pasiilgtą vaikystę, pažvelgsite į pasaulį mylinčiomis vaiko akimis. Subtilūs Buba paveikslai atskleis jums muzikos ir poezijos kupiną meilės istoriją, kurioje iškalbingai persipina melodija ir sąskambiai. 
Parodos atidarymo metu galėsite ne tik grožėtis paveikslais, bet ir susipažinti su jų nuostabiomis autorėmis.

Paroda duris atvers gruodžio 4 dieną, 13.00 valandą. Iki malonaus ir jaukaus pasimatymo!

Parodą aplankyti galėsite iki 2017 metų sausio 8 dienos.

View Event →
Fotomenininko Georgijaus Kvavilašvili darbų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“
Oct
8
to Nov 10

Fotomenininko Georgijaus Kvavilašvili darbų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“

Spalio 8 dieną Gruzijos meno ir skonio namuose duris atvers Gruzijos fotomenininko Georgijaus Kvavilašvili darbų paroda „Gruzija: didingas paprastumas“. Autoriaus fotografijose atskleista Gruzija – paprasta ir didinga, per amžius sugebėjusi išlaikyti dvasią ir niekad neišdavusi savo idealų - meilės ir atsidavimo vieni kitiems bei žmonijai.

Kviečiame į Gruziją pažvelgti labai paprastai - širdimi, nes tai, kas svarbiausia - akimis neįžvelgiama. 

Parodos atidarymas – spalio 8 dieną, 13.00 val. Paroda veiks iki lapkričio 10 dienos.

View Event →
Guram Khetsuriani tapybos darbų paroda "Tyla"
Nov
28
to Apr 30

Guram Khetsuriani tapybos darbų paroda "Tyla"

Guram Khetsuriani tapybos darbų paroda „Tyla“ atvertė pirmą numatomų gruzinų dailininkų parodų puslapį neseniai atvėrusiuose duris Gruzijos meno ir skonio namuose. Skubantis gyventi, meilės liepsną kurstantis jaunystėj talentingas gruzinų dailininkas leidžia mums prisiliesti prie Gruzijos, perprasti savo pojūčiais bei mąstymu Gruziją, ryškų ir nuostabų jos gyvenimą.

Paroda veiks nuo 2015 metų lapkričio 28 iki 2016 metų balandžio 30 dienos.

Daugiau apie autorių >>

View Event →