Back to All Events

Gruzinų poezijos ir muzikos vakaras SAPNUOJU GRUZIJĄ

Gruzijos meno ir skonio namai ir Lyros plunksna kviečia į gruzinų poezijos ir muzikos vakarą „Sapnuoju Gruziją“.

Gruzinų poezijos ir muzikos vakaro „Sapnuoju Gruziją“ metu poezijos klubas „Lyros plunksna“ skaitys gražiausius gruzinų poetų Š. Rustaveli, N. Baratašvili, A. Cereteli, G. Abašidze, G. Tabidze, G. Leonidze kūrinius, skambės gruzinų kompozitorių kūriniai ir Gruzijos folklorinės melodijos. Pirmoje vakaro dalyje perskaitytos geriausių gruzinų poetų  literatūrinio lobyno eilės ir subtili muzika atspindės Gruzijos dvasią, jos didingus kalnus, sraunias upes, laukinę gamtą, nesunaikinamas tvirtoves, dosnius karalius, žmones visad išdidžius savo doroje širdyje, sparnuotą juodąjį žirgą Meranį, nešantį išsvajotos laisvės keliais, nepalaužiamą medžioklį, dabar jau aklą tėvą, meilę ir ilgą  nueitą kelią klaidžiojant, jos vis beieškant žemėje, neprarandant vilties, šviesias motinos godas sudėtas į seną lopšinę, ir gimtąją kalbą, be kurios negimtų eilės šlovinančios tėvynę, jos praeitį,  herojus,  bei jų nemarius žygdarbius, atmenamus iki šių dienų.

Antroje vakaro dalyje draugiškai vaišinsimės susėdę prie arbatos puodelio nuostabiais gruzinų saldumynais ir visi kartu „čia ir dabar“ aptarsime įspūdžius patirtus besiklausant eilių ir „Lyros plunksna“ trumpai pristatys du žymiausius perskaitytus Gruzijos poetus Š. Rustaveli ir N. Baratašvili bei pasakos „Sudužusi Širdis“ ir poemos „Karžygis Tigro kailiu“ miniatiūrinius fragmentus. Taip pat visiems susirinkusiems savo šiltą žodį tars dailininkas poetas Antanas Juškevičius, pasidalindamas prisiminimų  akimirkomis iš klajonių po Gruziją, bei trapią būtį po Dievo saule, ir tai kas vienija mus visus, kaip kūrėjus, atlikėjus, žiūrovus, kaip žmones, nesvarbu kurioje tautoje būtume užgimę.

Renginio kaina 10 Eur. Bilietus galima įsigyti Gruzijos meno ir skonio namuose, K. Donelaičio g. 91, kasdien nuo 12 iki 18 val., išskyrus sekmadienį.